Povesť PDF Vytlačiť E-mail
Streda, 18 Jún 2008 16:59
Príbeh dreveného kostolíka

Kedysi stál nad obcou (nad družstvom, tzv. „ Výmol“) drevený kostolík zasvätený sv. Kataríne. Jeden čas prišla veľká voda, z kostolíka nezostalo nič iba drevená soška, práve sv. Kataríny. Soška je momentálne vo farnosti Holíč. Práve pre túto udalosť sa konala kedysi hodová slávnosť v obci na Katarínu (25.11.) a dokonca bola sv. Katarína s kolesom istú dobu i v erbe obce Trnovec.

Príbeh kaplnky Panny Márie Sedembolestnej

Pri obci sa nachádza kaplnka zasvätená Panne Márii Sedembolestnej so sochou Panny Márie. Asi pred 18 –timi rokmi niekto sošku odcudzil. Čo je na tomto skutku zaujímavé až možno mystické je fakt, že sa soška pred pár rokmi objavila pri budove Domu smútku v obci. Momentálne je socha Panny Márie Sedembolestnej na svojom pôvodnom mieste.