Kultúra a šport
Kultúra PDF Vytlačiť E-mail
Streda, 18 Jún 2008 17:03

V obci sa nachádza kultúrny dom, v ktorom sídli i obecný úrad a obecná knižnica.

Obecná knižnica je v obci jedinou stálou kultúrnou inštitúciou. Jej zriaďovateľom je od roku 1991 Obecný úrad v Trnovci a jej vedúcou je Jana Rybárová. V knižnici sa nachádza 2853 zväzkov kníh. Knižnica, okrem bežnej agendy požičiavania kníh z knižničného fondu, poskytuje bezplatnú internetovú službu pre verejnosť.

Knižnica má k dispozícii okrem počítača, televízora a videoprehrávača i zosilňovač, mikrofón so stojanom a reproduktor. Toto technické zariadenie využíva intenzívne Detský divadelný súbor pri Obecnej knižnici v Trnovci pri nácviku monológov a dialógov v pripravovaných divadelných hrách.

Detský divadelný krúžok vznikol v Trnovci v roku 1998, ktorý až do roku 2004 každoročne pripravil divadelné predstavenie s rozprávkovou tematikou (Snehulienka z horárne, V Orechovom kráľovstve, ...). Po dvojročnej prestávke pokračuje vo svojej činnosti a v roku 2007 pripravuje rozprávkovú divadelnú hru „Trojruža“. Divadelný krúžok vedie pani Irena Kubová.

Čítajte viac...
 
Exhibičný zápas PDF Vytlačiť E-mail
Streda, 18 Jún 2008 17:02
Futbalový klub TJ Družstevník

Na futbalovom štadióne v Trnovci sa 22.júla 2006 uskutočnil exhibičný futbalový zápas domácich hviezd výberu hráčov Trnovca a osobností divadla, médií a športu, hrajúcich pod názvom MUFUZA (mužstvo futbalových zázrakov). Mužstvo reprezentovali zvučné mená ako napr. Ivo Hlaváček, Vlado Voštinár, Ivan Vojtek, Allan Mikušek, Ján Ďurovčík, doc. Jozef Vengloš, Robo Pukalovič ako aj moderátori niektorých slovenských médií. Zápas skončil nerozhodne 2:2.